Eluasemelaenu intressidest.

2 märts

Isa ostis pojale 2007.a. korteri. Laenusaajateks laenulepingu järgi üliõpilasest mittetöötav poeg ning isa. Laenusummad lähevad maha isa pangaarvelt. Isa küsib, kas tal on õigus tagasi saada laenuintressidelt tulumaks?

Minu arvamus: Tulumaksuseaduse § 25 lg 1 kohaselt on residendist füüsilisel isikul õigus tulust maha arvata ainult endale eluasemeks elamu või korteri soetamiseks võetud laenu või liisingu intressid. (Juhul kui lapsele eluasemeks korteri soetamise laen oleks võetud enne 01.01.2005, saaks selle korteri laenu intressi oma tulust maha arvata.) Kuivõrd Teie laenuleping on sõlmitud hiljem kui 01.01.2005, ei saa Te laenuintressi oma tulust maha arvata, kuna korteri omanikuks on Teie poeg. Seega oleks vastus eitav – kahjuks pole Teil seaduslikku õigust makstud eluasemelaenu intressidelt tulumaksu tagasi saada.

Advertisements

Sinu Küsimus

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: