Kuidas kontrollida eraisiku tausta?

20 aug.

Viimasel ajal on sagenenud juhtumid, kus Üürnik jätab üüri maksmata ja põgeneb siis nelja tuule poole Uut Õnne ehk järjekordset naiivset Üürileandjat otsima, keda saaks “üle lasta”. Samuti tasuks praegusel ajahetkel “sõbrale” laenu andmise üle tõsiselt järele mõelda. Mina isiklikult ei poolda muidugi üldse eraisikutevahelisi laenulepinguid – teada on, et sõprussuhete peamine rikkuja on raha, st pigem vältida negatiivseid tagajärgi juba eos.

Tulevase lepingupartneri usaldusväärsuse kontrollimiseks pakub tasuta võimaluse näiteks Ametlikud Teadaanded. Kui Teie tulevase Üürnikuna tuleb ennast pakkuma nt keegi Vladimir Tšetško, siis trükkides otsingusse: Tšetško (Alati tasub otsida perekonnanimega! nt “Vladimir Tšetško” üksinda ei anna mingeid tulemusi), avaneb mitte just meeldiv vaatepilt – isikul on juba mitmeid võlgnevusi. Eks see ole Teie otsustada, kas tasub ikka talle “tasuta” ulualust pakkuda.

Samuti on Krediidiinfo teinud tänuväärse lehekülje E-Seif, kus saab mõõduka tasu eest infot eraisikute maksehäirete kohta. Ilmselt tasub selle mõnekümne krooni lunastamine siiski end ära, arvestades asjaoluga, et tulevikus võib Teie kahju olla kordades suurem. E-Seifi kasutamiseks on aga nõutav otsitava isiku isikukood. Samas on elementaarne, et igasugustesse lepingutesse (sh nt eraisikuteavaheline üüri- või laenuleping) lisatakse edaspidiste ebameeldivuste vältimiseks (nt nimekaimud!) ka lepingupoolte isikukoodid. Seega tasuks alati enne lepingu allkirjastamist  sooritada lepingupartneri isikukoodiga ka järelpäringud.

Kui lepingupartneriteks või korteri elanikeks on mitu inimest, tasuks uurida nende kõikide taustu või veel parem – lepingupartneriteks olgu kõik tulevased korteri täisealised elanikud (nt nii mees kui naine). Tavaline käitumine on Patustaja elukaaslase vormistamine Üürnikuna, kuid kuna tegemist on ikkagi perekonnaga, siis ei  jää tagajärjed sellest hoolimata tulemata.

Advertisements

Sinu Küsimus

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: